ČASTO KLADENÉ DOTAZY

ČASTÉ OTÁZKY NA FOTOGRAFA

Jak si zarezervujeme termín svatby a jak zjistíme zda je volný??

Kliknutím na tlačítko rezervace, nebo rezervovat termín, případně v menu “kontakt”, kde najdete jednoduchý formulář a ve čtyřech krocích:

  1. Zvolíte typ služby
  2. Vyberete datum, pokud se zobrazuje, je dostupné
  3. Zadáte jméno, kontaktní telefon, mail a případné poznámky
  4. Odešlete
  5. Obdržíte potvrzení o rezervaci  na e-mail
  6. Kontaktuji vás telefonicky a dohodneme se na dalším postupu nebo rovnou schůzce

 

Jaký styl fotek můžeme čekat a jak dlouho fotíš svatby?

Od první svatby vím, že chci svým klientům poskytnout nadčasové fotky, které za rok nebo dva už nebudou v módě a vy se budete dívat na jiný trend s mírným zklamáním.

 

Neustále pracuji na tom, abych vám vytvořil fotky, na které se budete rádi dívat i za desítky let a s pýchou je budete ukazovat vašim dětem nebo vnoučatům.

 

Fotím svatby a několik komerčních žánrů které mě opravdu baví. Studuji staré mistry malíře a fotografy, i současné špičky, abych si mohl být jistý, že v tu danou chvíli dostanete to nejlepší možné co pro vás dokážu vytvořit.

 

Svatby fotím pět let, od roku 2017 jsem postupně zprofesionalizoval…

Kolik fotek nám odevzdáš?

Co se týká odevzdaných fotek, vždy jednám ve vašem zájmu. Jde mi o jediné, odevzdat dost aby byl příběh kompletní a přesto jedinečný.

Z celodenního focení odevzdám nejméně 350-400 fotek, někdy více. Vždy však tolik, kolik věřím, že byste si přáli.

Fotky dodám v provedení barva a černobílé.

Fotky dodávám v přizpůsobené pro sociální média a pro tisk. Celkem obdržíte šest složek, abyste s tím měli co nejméně práce.

Výběr je složen z mixu obou provedení dle mého úsudku, dle libosti můžete fotky vyřazovat, nebo je doplnit.

Fotky určené pro “web” jsou vhodné i pro sociální sítě tak, aby jim ubraly na kvalitě co nejméně. IG i FB to umí…

 

 

Tvé fotky vypadají přirozeně, svatby různorodě, používáš nějaké efekty?

V první řadě je důležité, aby se vám moje práce líbila. Pokud jste v pohodě s tím, že každá svatba má svou náladu i průběh a velmi důsledně dbám aby se pokud možno scény neopakovaly jako z kopírky, jsem váš člověk.

Fotky upravuji a retušuji s přihlédnutím k tomu aby zachovaly to důležité, přesto zasahuji co nejméně kvůli autenticitě.

Tak jako v módě, designu existují módní trendy, ty jsou však pomíjivé, to co je dnes COOL, zítra bude OUT a proto se soustředím na emoce, atmosféru a um, mým jediným přáním je předat vám fotky, které budou obdivovat i další generace, očekávejte, že mezi svatbami pracuji a studuji aby každá další byla trochu jiná, jedinečná a přesto aby otisk v čase byl nesmazatelný, pro vás.

Kombinuji reportážní styl s pózovaným focením, v závislosti na čase a možnostech. Hlídám si abych narušoval svatbu co nejméně focením, nicméně se vždy považuji za její součást a nikoliv pozorovatele. Jsem v kontaktu s hosty a komunikuji, díky tomu fotky působí přirozené, protože mne hosté vnímají jako součást svatebního veselí.

Jak dlouho si na fotky počkáme?

Co nejdříve je to možné. Krajní hranice je šest týdnů.

Naše babičky říkávaly… ” Na dobré věci si musíš počkat”. To je však v dnešní uspěchané “Instantní době” skoro sprosté slovo.

Přesto buďte prosím trpěliví, dívat se na fotky budete po zbytek života, co je potom pár týdnů.

Nechávám si rezervu, neboť v sezóně mám i šest svateb za měsíc a nerad bych vám sliboval nadlidské výkony. Protože výběr i zpracování je pouze na mých bedrech, koneckonců, proto jste si mne najali, přeji si odevzdat vám radost a vzpomínky, ty nakonec vznikají také časem.

Rozhodně nechci vaše fotky “odfláknout” a proto se k nim vracím s malým odstupem času a znovu s nimi pracuji.

Rozhodně se chci vyhnout trendu “rychlost na úkor kvality”. Fotografie je řemeslo a umění v jednom a proto si žádá čas.

 

 

V ceníku máš pouze celodenní svatbu, fotíš třeba jen obřad, nebo půlden?

Dohodnout se můžeme na čemkoli, avšak s postupem času zjišťuji, že i když si každý zaslouží krásné vzpomínky v podobě fotek, svatba není jen obřad.

Je to oslava a příležitost pro setkání rodiny a přátel. Je to slavnost lásky, příslibů a společné budoucnosti. Na takové svatbě jsem schopen zachytit příběh, zachytit atmosféru.

Přesto jsem otevřený výzvám a je šance že se dohodneme.

V případě volného termínu mne můžete oslovit, vynasnažím se najít pro vás řešení, které bude pro vás to nejlepší.

Fotíš i koncerty a podobné akce, je to nezbytně nutné?

Focení koncertů a akcí do jisté míry souvisí se svatbami, i když nepřímo. Nakonec, povedené fotky jsou také hezkou vzpomínkou, vítám každou možnost fotit za náročných a nestálých světelných podmínek, ne jenom pro focení samé, takové zkušenosti mne také posouvají v technice.

 

Fotíš i pro firmy?

Ano, mohu nabídnout zkušenosti z focení pro přední řetězec hotelů CLARION HOTELS, konkrétně Liberecký hotel Zlatý Lev. Zejména focení reportáží a pokrmů. Jídla fotím reálná přímo v restauraci bez nutnosti “food stylingu”, samozřejmě neodmítnu ani to.

Dále jsem sbíral zkušenosti na mistrovství světa ve sjezdu longboardů “DOWNHILL CHALLENGE 2015”, URBAN A REPORTÁŽE Turnova a Prahy. Dále několik koncertů a diskoték.

Komerční zakázky beru stejně vážně a jdu do toho na co se cítím. Nakonec, tyto řádky čtete, protože vás zřejmě zaujaly mé fotky…